Ostatnio na Forum

Przemo - 18:14; 19 października 2016
Cement - 10:48; 25 lutego 2015
Judith Myers - 09:58; 25 lutego 2015

Newsy ze świata horroru

« powrót
Klimatyczny, stylowy, wysmakowany - w kinach od 20 lutego „Anioł Śmierci“ 00:00; 20 lutego 2015

„Anioł Śmierci“ w reżyserii Toma Harpera to prawdziwy rarytas dla fanów kina grozy.

Robert Ziębiński, znawca gatunku, zauważył, że jest to „klasyczna, wysmakowana opowieść o duchach, która zadowoli miłośników zarówno Sierocińca jak i Obecności.”

„Anioł Śmierci przenosi nas do świata rodem z najlepszych brytyjskich opowieści o duchach” – pisze Ziębiński na łamach portalu Dzikabanda.pl „Dobry film grozy to przede wszystkim klimat i postaci. Anioł Śmierci od pierwszych scen uwodzi nas swoim niespiesznym, mrocznym klimatem. A głównej bohaterki Eve, trudno nie polubić i nie przejmować się jej losem.”

Bartosz Żurawiecki, krytyk magazynu kino określił ten film jako „stylowy“.

Podobne odczucia po obejrzeniu filmu miał recenzent magazynu Aktivist, Mariusz Mikliński: „Stylowy i klimatyczny – powiedział o filmie krytyk. „Od lat w żadnym nawiedzonym domu tak nie straszyło” – dodał.

„Jest subtelnie, wszystko owiane jest tajemniczością, czuć atmosferę niepokoju i napięcie związane z tym, że coś kryje się w ciemności. Świetna produkcja (…) – powiedział Robert Skowroński, recenzent portalu Stopklatka.pl.

„(…) sceneria i czas wojny wyprowadzają fabułę na wyższe piętro doznań” – skomentował Marek Sadowski z dziennika Rzeczpospolita.

Co więcej, jak zauważa krytyczka filmowa, Dorota Chrobak, Anioł Śmierci to horror „z miłosnym wątkiem w roli głównej. W sumie niezły film na randkę.”

Uznany przez krytykę Anioł Śmierci czeka na ocenę widzów.
Stylowy horror Toma Harpera w polskich kinach już od 20 lutego.

HORRORMANIA STRASZNIE POLECA! 

autor: Horrormania