Ostatnio na Forum

Przemo - 18:14; 19 października 2016
Cement - 10:48; 25 lutego 2015
Judith Myers - 09:58; 25 lutego 2015

Newsy ze świata horroru

« powrót
10te wydanie czasopisma Coś na progu 00:00; 03 sierpnia 2014

W numerze m.in. horror i groza z dawnych lat: "Oni żyją" Carpentera, "Odrażający Dr Phibes" Roberta Feusta, historia "Wyspy doktora Moreau" H.G. Wellsa, a także nietypowo o Frankensteinie i jego 50 twarzach. Będzie również o horrorcore oraz zostanie przybliżona sylwetka znanej z filmów giallo Edwige Fenech.

Fanów komiksu zainteresuje niepublikowany dotąd w Polsce komiks na podstawie opowiadania E. A. Poego "Rękopis znaleziony w butelce", a także dwa polskie opowiadania grozy: Pawła Iwaniny i Tomasza Kaczmarka.

Dla fanów Lovecrafta przygotowano artykuły na temat seksownej Lori Lovecraft, historii Arkham oraz o najlepszych aplikacjach i grach na systemy mobilne nawiązujących do mitologii Cthulhu.

Dodatkowo jak zawsze w "Coś na Progu" teksty popularnonaukowe i antropologiczne, m.in.: o sekretach lobotomii oraz fenomenie listów Kuby Rozpruwacza.

W numerze także znajdzie się artykuł o pochodzeniu i ewolucji postaci Golema, o szalonych naukowcach w prawdziwym życiu - pomiędzy fikcją a rzeczywistością, autorzy przybliżą postać szalonego geniusza - Nikoli Tesli a także piszą o tym, dlaczego kinowy horror nie żyje - Toksyczny Mściciel.

Pełny spis treści znajdziecie na stronach facebook
autor: Horrormania