Ostatnio na Forum

Przemo - 18:14; 19 października 2016
Cement - 10:48; 25 lutego 2015
Judith Myers - 09:58; 25 lutego 2015

Newsy ze świata horroru

« powrót
Już wkrótce nowa książka Marcina Szczygielskiego 00:00; 16 maja 2014

22 maja br. nakładem wydawnictw Instytut Wydawniczy Latarnik oraz Oficyna Wydawnicza AS ukaże się powieść grozy Marcina Szczygielskiego zatytułowana „Sanato”.

Życie Niny jest spokojne, wygodne, bezpieczne, a nawet trochę nudne.
Jej mąż Adam ma pieniądze, oboje należą do warszawskiej śmietanki towarzyskiej, nie mają dzieci. Pewnego dnia ten dostatni świat wali się w gruzy, gdy okazuje się, że Adam zachorował na gruźlicę, a w dodatku zaraził nią swoją żonę. Jest 1931 rok, medycyna nie potrafi skutecznie walczyć z tą chorobą, bo nie wynaleziono jeszcze streptomycyny. Nina i Adam wyjeżdżają do luksusowego sanatorium w Zakopanem. Kobieta zaprzyjaźnia się z grupą młodych pensjonariuszy, dni mijają im na jedzeniu, leżakowaniu, rozmowach i niekończących się zabawach - sądzą, że nie mają nic do stracenia, bo każde z nich uważa się za skazanego na śmierć. Pewnego jesiennego dnia w Sanato pojawia się młody, niemiecki lekarz i jego uzdrowiona, modelowa pacjentka, a wraz z nimi nadzieja na wyleczenie. Doktor Dresler twierdzi, że wynalazł nową metodę zwalczania gruźlicy zastrzykami z płynnego złota i proponuje ośmiorgu pensjonariuszom udział w medycznym eksperymencie.
Zgadzają się bez wahania. Początkowo terapia przynosi dobre rezultaty, jednak już po kilku tygodniach każdy z pacjentów Dreslera zaczyna doświadczać niezrozumiałych stanów psychicznych i dostrzegać wokół siebie rzeczy i sprawy, którym przeczą rozsądek i logika. Nina stara się je bagatelizować, jednak gdy pewnego dnia odkrywa uwięzioną w ścianie swojego pokoju kobietę, poznaje tajemnicę zamkniętego od dziesięciu lat Oddziału Dziecięcego i orientuje się, że potrafi odczytywać myśli ludzi ze swojego otoczenia, wpada w przerażenie.
Odcięte od świata Sanato zamienia się w pułapkę, z której nie ma ucieczki, a wydarzenia przybierają makabryczny obrót.
Pamiętnik Niny Ostromęckiej, który prowadziła podczas udziału w eksperymencie Dreslera, stał się dla Marcina Szczygielskiego inspiracją do stworzenia powieści grozy, która odsłania tajemnicę historii określanej przez polskie gazety w 1932 r. „złotą gorączką Sanato”.


Zapraszamy do obejrzenia trailera filmowego książki na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=w6lbEy8aA-E

autor: Horrormania