Ostatnio na Forum

Przemo - 18:14; 19 października 2016
Cement - 10:48; 25 lutego 2015
Judith Myers - 09:58; 25 lutego 2015

Filmy

« powrót
Adam and Evil
Ocena: * * * * * * * * * *
Reżyser: Andrew Van Slee
Scenariusz: Andrew Van Slee
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2004
Muzyka: Craig Marks
Obsada: Barbara Kottmeier
Brody Harms
Erica Cerra
Allison Warnyca

 Leśne slashery w ostatnich latach przeżywające drugą młodość potrafią człowieka czasem nieźle umęczyć. Często są tak amatorsko i bezsensownie wykonane, że nachodzi ochota by  zatrzymać projekcję. Czy mamy do czynienia z kolejnym takim filmem?

Grupa przyjaciół wybiera się na kemping do lasu aby podczas weekendu odpocząć od szkoły. Niestety w lesie jest także ktoś inny, ktoś komu zależy jedynie na wymordowaniu studentów. Czy komukolwiek uda się wyjść z tych opresji w jednym kawałku?

"Adam and Evil" to nie jest slasher z gatunku low budget. Tym bardziej może dziwić jego amatorskie wykonanie, kiepska gra aktorów oraz słabe efekty gore. Klimat jest raczej przeciętny o żadnym suspensie nie może być mowy. Ruchy mordercy są przewidywalne do bólu a jego postać może rozczarować. Ośmielam się twierdzić, że niskobudżetowe produkcje jak chociażby ''Camp Utopia'' są w stanie śmiało konkurować z opisywanym filmem. Jedyne co może się podobać to grupa ślicznych dziewczyn, które zresztą jak nietrudno się domyślić są systematycznie mordowane. Godna uwagi jest też muzyka - niby nic specjalnego, ale miło się słucha.

Pomijając wszelkie mankamenty (gra aktorska, brak gore itd) oraz wszelkie niedociągnięcia "Adam and Evil" nie jest filmem bardzo złym. Przede wszystkim nie nudzi a to już coś znaczy. Poza tym zakończenie choć podobne do tego w ''Camp Utopia''  zostało całkiem sprawnie zrealizowane i nieźle pomyślane.

Jak większość tego typu produkcji mogę polecić głównie amatorom slasherów, gdyż osoby niezbyt gustujące w tym gatunku nie znajdą tu z pewnością nic dla siebie.

data: 13:29; 02 listopada 2009     autor: Critters